projekt przyczepy

Zobacz jak dwóch braci prowadzących wspólnie firmę wspiera relację człowieka z psem, dzięki specjalistycznej przyczepie

Bogdan Kurpas jako Mistrz Polski Owczarków Belgijskich (2017) trenuje psy. Wraz z bratem Grzegorzem na co dzień prowadzi firmę Metbox zajmującą się m.in. produkcją przyczep do przewozu psów, które dystrybuują do Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii.

Z ich produktów korzystają osoby trenujące psy pracujące, a także służby mundurowe i medyczne, które dzięki przyczepom mogą wyruszać z psami na akcje ratownicze i zapewnić najwyższy komfort czworonożnym ratownikom.

 

 

Metbox dostrzegł problem, którego wcześniej nikt nie rozwiązał

Doświadczenie w pracy z psami pozwoliło im zauważyć problem jaki pojawiał się podczas wyjazdów w terenie. Są to kilkudniowe podróże w lasy, błotniste rejony, bez dostępu do prądu, czy bieżącej wody. Często z trudnym dostępem do noclegu i ograniczeniami w możliwości zabrania psów do pokoju. Psy często pozostawały na noc w przyczepach, a ich opiekunowie regularnie doglądali komfortu psów.

Problem separacji psów od opiekunów zainspirował do stworzenia innowacyjnej w skali świata przyczepy do przewozu psów z aneksem sypialnym. Dzięki niej opiekunowie mogą być bliżej swoich czworonożnych przyjaciół i dbać o ich najwyższy komfort.

analiza potrzeb klientów
projektowanie produktu

Wdrożenie nowego produktu postawiło przed firmą nowe wyzwania

Firma zaczęła się zastanawiać, jak znacząco wyróżnić przyczepę i zdecydowanie wejść na rynek? Jak dzięki nowemu produktowi wzmocnić pozycję lidera na rynku? Jak zapewnić komfort używania przyczepy także przez człowieka przez kilka dni wyjazdowe?

Żeby nie musieć radzić z tymi problemami samemu, właściciele postanowili uzupełnić kompetencje firmy i stworzyć dedykowany zespół projektowy.

Tak powstał zespół METBOX + TENKA + LATKO.

 

 

Zespół stworzył zupełnie nowy produkt

Rozpoczęliśmy prace badawcze. Obserwowaliśmy kilkudniowe wyjazdy kampingowe, rozmawialiśmy z potencjalnymi klientami, jeździliśmy w teren, aby lepiej poznać sytuację użycia przyczepy i zobaczyć jak ludzie radzą sobie ze wskazanymi problemami. Zanalizowaliśmy konkurencję, dzięki czemu określiliśmy przewagę rynkową. Pozwoliło to stworzyć brief produktowy, czyli spis założeń, które były podstawą do przemyślenia od nowa konstrukcji całej przyczepy.

Na podstawie stworzonych koncepcji wspólnie podjęliśmy decyzję o stworzeniu dedykowanej konstrukcji, a także rozpoczęliśmy budowanie i testowanie prototypu.

Głównym efektem współpracy jest wdrożony na rynek nowy model przyczepy o innowacyjnej funkcjonalności

Rezultaty współpracy wspierają firmę w osiąganiu przewagi rynkowej

 

W ramach dwuletniego procesu wypracowane zostały:

  • dwa projekty koncepcyjne nowego modelu przyczepy, z których wybrano jedną do dalszego rozwoju
  • funkcjonalność i użyteczność przyczepy
  • dokumentacja z docelowym projektem w postaci modelu 3D
  • model prototypowy przyczepy w skali 1:1
  • dokumentacja techniczna
  • oraz przyczepa jakiej nie było na rynku.

 

Dodatkowo, w ramach uzupełnienia procesu sprzedaży stworzyliśmy strategię komunikacji, a wraz z Natalią Pietruszewską-Golba przeprojektowaliśmy identyfikację wizualną firmy.

projekt przyczepy

Teraz dzięki pomysłowości właścicieli Grzegorza i Bogdana Kurpas oraz zaangażowaniu zespołu projektowego TENKA + LATKO opiekunowie psów mogą przebywać ze swoimi czworonożnymi towarzyszami 24h/dobę.

Mamy dla Ciebie więcej historii – poznaje je wszystkie

WSZYSTKIE REALIZACJE

Zaufali nam

Jakub August

Porozmawiajmy o tym, co możemy razem zrobić!

napisz na: kontakt@tenka.pl 

albo zostaw swój kontakt, odezwiemy się