projekt przyczepy

Projekt produktu – innowacyjna przyczepa do przewozu psów

Zobacz jak dwóch braci prowadzących wspólnie firmę wspiera relację człowieka z psem, dzięki specjalistycznej przyczepie

Bogdan Kurpas, jako Mistrz Polski Owczarków Belgijskich (2017), trenuje psy. Wraz z bratem Grzegorzem na co dzień prowadzi firmę Metbox, która zajmuje się m.in. produkcją przyczep do przewozu psów. Bracia dystrybuują swoje przyczepy do Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii.

Z ich produktów korzystają osoby trenujące psy pracujące, a także służby mundurowe i medyczne. Dzięki przyczepom mogą wyruszać z psami na akcje ratownicze i zapewnić najwyższy komfort czworonożnym ratownikom.

 

 

Metbox dostrzegł problem, którego wcześniej nikt nie rozwiązał

Doświadczenie w pracy z psami pozwoliło im zauważyć problem, który pojawiał się podczas wyjazdów w teren. Są to kilkudniowe podróże w lasy, błotniste rejony, bez dostępu do prądu czy bieżącej wody. Często z trudnym dostępem do noclegu i brakiem możliwości zabrania psa do pokoju. Psy często zostawały na noc w przyczepach, a ich opiekunowie regularnie doglądali ich komfortu.

Problem separacji psów od opiekunów zainspirował braci do stworzenia innowacyjnej w skali świata przyczepy do przewozu psów – z aneksem sypialnym. Dzięki niej opiekunowie mogą być bliżej swoich czworonożnych przyjaciół i dbać o ich najwyższy komfort.

analiza potrzeb klientów
projektowanie produktu

Wdrożenie nowego produktu postawiło przed firmą nowe wyzwania

Firma zaczęła się zastanawiać, jak wyróżnić przyczepę i zdecydowanie wejść na rynek? Jak dzięki nowemu produktowi wzmocnić pozycję lidera na rynku? Jak zapewnić komfort używania przyczepy także przez człowieka przez kilka dni wyjazdowych?

Aby otrzymać wsparcie w rozwiązywaniu tych problemów, właściciele postanowili uzupełnić kompetencje swoje firmy i stworzyć specjalny zespół projektowy.

Tak powstał zespół METBOX + TENKA + LATKO.

 

 

Zespół stworzył zupełnie nowy produkt

Rozpoczęliśmy prace badawcze. Obserwowaliśmy kilkudniowe wyjazdy kempingowe i rozmawialiśmy z potencjalnymi klientami. Jeździliśmy też w teren, aby lepiej poznać sytuację użycia przyczepy i zobaczyć, jak ludzie radzą sobie z problemami, o których mówili. Przeanalizowaliśmy konkurencję, dzięki czemu określiliśmy przewagę rynkową. Pozwoliło nam to stworzyć brief produktowy, czyli spis założeń, które były podstawą do przemyślenia od nowa konstrukcji całej przyczepy.

Na podstawie koncepcji wspólnie podjęliśmy decyzję, aby stworzyć specjalną konstrukcję. Rozpoczęliśmy budowę i testy prototypu.

Głównym efektem współpracy jest wdrożony na rynek nowy model przyczepy o innowacyjnej funkcjonalności

Rezultaty współpracy wspierają firmę w osiąganiu przewagi rynkowej

 

W ramach 2-letniego procesu wypracowaliśmy:

  • dwa projekty koncepcyjne nowego modelu przyczepy, z których wybraliśmy jedną do dalszego rozwoju
  • funkcjonalność i użyteczność przyczepy
  • dokumentację z docelowym projektem w postaci modelu 3D
  • model prototypowy przyczepy w skali 1:1
  • dokumentację techniczna
  • oraz przyczepę, jakiej nie było na rynku.

Dodatkowo, w ramach uzupełnienia procesu sprzedaży, stworzyliśmy strategię komunikacji. A wraz z
Natalią Pietruszewską-Golba przeprojektowaliśmy identyfikację wizualną firmy.

projekt przyczepy

Teraz dzięki pomysłowości właścicieli Grzegorza i Bogdana Kurpas oraz zaangażowaniu zespołu projektowego TENKA + LATKO opiekunowie psów mogą przebywać ze swoimi czworonożnymi towarzyszami 24h/dobę.

Mamy dla Ciebie więcej historii – poznaje je wszystkie

WSZYSTKIE REALIZACJE

Zaufali nam

Jakub August

Porozmawiajmy o tym, co możemy razem zrobić!

napisz na: kontakt@tenka.pl 

albo zostaw swój kontakt, odezwiemy się