Projektowanie produktu – fronty meblowe

Projektowanie produktu – fronty meblowe

Poznaj montażystę, który został producentem i dzięki temu rozwinął swój biznes

Rafał Zawiła jest stolarzem i właścicielem firmy Bros Design, która działa na rynku od 2010 roku. Swoją przygodę ze stolarstwem zaczął jednak znacznie wcześniej – od pracy w stolarni rodziców, w której zdobywał swoje pierwsze doświadczenie.

Rodzinna tradycja przerodziła się w pasję i pomysł na biznes

Pan Rafał postanowił kontynuować rodzinną tradycję, ponieważ stolarstwo okazało się jego prawdziwą pasją. Przez ponad 10 lat pracował jako stolarz w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu poszerzył swoje umiejętności i wiedzę. Od podszewki poznał zachodnie trendy, preferencje i wymagania klientów – zarówno biznesowych, jak i indywidualnych. Posiadając tak dużą i różnorodną wiedzę, postanowił wrócić do kraju i otworzyć własną firmę.

Tak powstało Bros Design – firma, która produkuje i montuje meble na wymiar

W pracę firmy zaangażowane są trzy osoby z dużym doświadczeniem w stolarstwie i produkcji mebli. Bros Design kieruje swoje produkty głównie do zamożnych klientów indywidualnych, którzy decydują się na spersonalizowane produkty o wysokiej jakości wykonania. Firma pana Rafała dociera do nich pośrednio – poprzez projektantów wnętrz, architektów i firmy budowlane.

Firma zdobywa nowych odbiorców dzięki jakości produktów i elastycznemu dopasowaniu się do potrzeb

 

Zarówno pan Rafał, jak i pracownicy firmy, posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w swojej branży. Dzięki temu projektują kompleksowe zabudowy dopasowane do wymagań klientów. Swoją usługę wzbogacają o doradztwo w zakresie materiałów, funkcjonalności i sposobu wykonania produktów.

Misja: personalizacja

Ponieważ firma pana Rafała ma swój własny zakład w Bytomiu, gdzie przebiega cały proces produkcyjny, personalizacja mebli nie wydawała się skomplikowanym zadaniem dla tak doświadczonego zespołu. Dzięki bogatej infrastrukturze i parkowi maszynowemu, pan Rafał mógł przeprowadzić większość prac potrzebnych do stworzenia produktów samodzielnie. Jednak w niektórych przypadkach niezbędne okazały się gotowe rozwiązania dostępne na rynku i pomoc podwykonawców. Pojawiło się wyzwanie.

Możliwość personalizacji została zawężona

Firma pana Rafała korzystała m.in. z gotowych frontów, które nie odpowiadały w pełni na potrzeby klientów. Podążanie za najnowszymi trendami stylistycznymi i funkcjonalnymi też było utrudnione. Korzystając z usług podwykonawców, Bros Design nie było w stanie wykonywać zamówień w pełni niezależnie – przez co zwiększał się czas realizacji, spadała precyzja i jakość wykonania.

Aby skutecznie rozwiązać ten problem, pan Rafał postanowił wyjść poza schemat. Nie chciał kopiować działań konkurencji – potrzebował świeżego spojrzenia kogoś spoza branży, w której sam jest ekspertem. Postanowił więc rozszerzyć kompetencje swojego zespołu i zaprosił nas do współpracy.

Aby skutecznie rozwiązać ten problem, pan Rafał postanowił wyjść poza schemat. Nie chciał kopiować działań konkurencji – potrzebował świeżego spojrzenia kogoś spoza branży, w której sam jest ekspertem. Postanowił więc rozszerzyć kompetencje swojego zespołu i zaprosił nas do współpracy.

Stworzyliśmy zespół Bros Design + Tenka i opracowaliśmy nową ofertę mebli z wykorzystaniem własnych produktów

Aby Bros Design mogło jeszcze lepiej realizować swoją strategię personalizacji mebli, postanowiliśmy wprowadzić do oferty nowy produkt – fronty i listwy wykończeniowe. Dzięki temu pan Rafał mógł uniezależnić się od podwykonawców i dobierać elementy mebli zgodnie z preferencjami swoich klientów.

Nowy produkt – od czego zaczęliśmy 

Proces projektowy zaczęliśmy od analizy rynku i trendów stylistycznych, aby znaleźć element, który pozwoli wyróżnić fronty Bros Design na tle innych. Wzięliśmy pod uwagę zarówno względy stylistyczne, jak i funkcjonalne. Gotowy produkt musiał być możliwy do wdrożenia przy obecnym parku maszynowym i jednocześnie zachować swoją unikatowość. Aby uzyskać pełen obraz sytuacji na rynku, o zdanie zapytaliśmy też potencjalnych odbiorców produktu – przeprowadziliśmy badania, które przyniosły nam nowe koncepcje.

Przekuliśmy wnioski w działania i zaprojektowaliśmy nowy produkt

Stworzyliśmy brief produktowy, w którym uwzględniliśmy wyróżnik rynkowy. Bazując na doświadczeniu i wiedzy pana Rafała oraz wynikach badań, w których montażyści okazali się ważną grupą udzielającą rekomendacji, zdecydowaliśmy, że fronty Bros Design będzie wyróżniać łatwość montażu. W dalszej kolejności zajęliśmy się stworzeniem projektu i prototypów. Do wsparcia naszego zespołu zaprosiliśmy uznanego projektanta, Łukasza Jaworskiego. Przygotowaliśmy dokumentację z docelowym projektem w postaci modelu 3D oraz podstawy do komunikowania produktu. Etap projektowy zakończyły testy, które utwierdziły nas w przekonaniu, że nowe fronty spełniają swoje zadanie.

Nowa oferta pozwoliła panu Rafałowi rozwinąć swój biznes

Nowe fronty pozwalają stworzyć meble na indywidualne zamówienie i wyposażyć je we własne, firmowe produkty. Dzięki temu pan Rafał mógł:

  • podnieść jakość i precyzję wykonania mebli,
  • znacząco skrócić czas realizacji zamówień,
  • uniezależnić się od podwykonawców,
  • tworzyć własne projekty i wzory.

Dzięki rozszerzeniu portfolio produktowego o kolekcję frontów i listew wykończeniowych, Bros Design poszerzyło swoją grupę klientów o inne firmy, które zajmują się produkcją mebli. Pozwoliło to zdywersyfikować źródła przychodu i ustabilizować pozycję firmy na rynku.

Co zmieniła decyzja pana Rafała?

Oferta dla klientów indywidualnych

Oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych

Usługa: projekty kuchni na wymiar

Usługa + własny produkt

Rozwiązania znane na rynku → 

Unikalne wzory frontów meblowych

Trudne w montażu fronty kuchenne → 

Łatwe w montażu fronty

Niewielki wybór frontów

Duży wybór oryginalnych frontów

Zobacz efekty projektu

Zaufali nam

Jakub August

Porozmawiajmy o tym, co możemy razem zrobić!

napisz na: kontakt@tenka.pl 

albo zostaw swój kontakt, odezwiemy się    Mamy dla Ciebie więcej historii – poznaje je wszystkie

    WSZYSTKIE REALIZACJE